Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi Şirketi, askeri ticari araçları sürecek kadın test şoförü arıyor

Necla DALAN

ŞİRKETİN 4 BİNDEN FAZLA ÇALIŞANI VAR
İlanda öncelikle Türkiye’de otomotiv ve savunma sanayi kara araçlarında pazar lideri ve bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar hakkında bilgi veriliyor ve şöyle devam ediliyor:

“Biz Otokar olarak 1963’ten bu yana kendi teknoloji, tasarım ve uygulamalarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun özel çözümler sunuyoruz. Sakarya’daki 552.000 m²’lik alana kurulu fabrikamızda 4000’den fazla çalışanımızla toplu taşımacılık alanında otobüs, nakliye ve lojistik sektörü için hafif kamyon, savunma sanayi için tekerlekli zırhlı ve paletli zırhlı araçlar üretiyoruz. Yüzde yüz Türk sermayemiz ile bugün otomotiv ve savunma sanayinde fikri mülkiyet hakları kendisine ait ürünlerimiz ile yer alıyoruz”

ADAYLARDA ARANAN ÖZELLİKLER
Adaylarda aranan özellikler ise şöyle sıralanıyor:

“Meslek lisesi ve/veya MYO mezunuysan, C ve/veya D sınıfı sürücü ehliyetin varsa, ticari otobüs/minibüs veya ağır vasıta kullanım tecrüben varsa, psikoteknik belgesine sahipsen, takım çalışmasına yatkınsan, ticari otobüs/minibüs veya ağır vasıta kullanım tecrüben varsa, Sakarya veya Kocaeli’de ikamet ediyorsan aradığımız Test Şoförü sen olabilirsin.”

BAYRAM HARÇLIĞI VE YILDA İKİ KEZ AYAKKABI ALIŞVERİŞ ÇEKİ
İlanda işe alım halinde adaylara sunulacak yan faydalar ise şöyle anlatılıyor:

“Koç Ailem Kartı üyeliği, tamamlayıcı sağlık sigortası. İsteğe bağlı olarak eş ve çocuk varsa dahil edilebilir. Servis ve yemekhane (kahvaltı ve öğle yemeği) hizmeti var. Bayram Harçlığı. Ramazan ayında alışveriş çeki. Ayakkabı alışveriş çeki (Yılda iki kez), Havlu ve sabun dağıtımı (Yılda iki kez). Doğum Günü Hediyesi.”

60 ÜLKEYE OTOBÜS İHRACATI GERÇEKLEŞTİRİYOR
2023 yılı faaliyet raporuna göre Otokar’ın yıllık üretim kapasitesi 5300 otobüs-minibüs, 1600 kamyon-kamyonet, 2000 arazi aracı ve 700 taktik zırhlı araç.

Türkiye’nin ilk ağır sınıf insansız kara aracı Alpar’ı geliştiren Otokar’ın 5 kıtada 75’ten fazla ülkede fikri mülkiyet hakları kendisine ait ürünleri var. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 60’a yakın ülkeye otobüs ihracatı gerçekleştiriyor. 33.000’den fazla askeri aracı, 40’tan fazla ülkede, 60 son kullanıcıda hizmet veriyor.

CİROSUNU GEÇEN YIL YÜZDE 53 ARTIRDI
Otokar’ın 2023 cirosu bir önceki yıla göre yüzde 53 artarak 27,2 milyar TL oldu. Cironun yüzde 73’ü yurt dışı satışlardan geldi. Şirket geçen yıl Ar-Ge’ye 72,6 milyon dolar harcadı.

Bu arada Otokar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç. Başkanvekili ise ikinci büyük hissedar olan Ünver Holding’den Selin Ayla Ünver…

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x