Erdoğan’ın Mersin mitinginde ‘şeriat istiyoruz’ sloganı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler kapsamında Mersin’de miting düzenledi.

Erdoğan’ın kürsüde konuşma yaparken kalabalığın arasından “şeriat istiyoruz” sloganı atıldı. O anlar canlı yayına yansıdı.

Muhalefeti hedef alan Erdoğan, “Mersin zübük siyasetçilere mecbur değil. 31 Mart’ta bu kifayetsiz muhterislerin devrini kapatalım. Atatürk istismarcılarının devrini kapatalım” diye konuştu.

Geçen yıl mayıs ayında yapılan genel seçimlerde Mersin’deki oy oranına değinen Erdoğan “Cumhur İttifakı’na Cumhurbaşkanlığında yüzde 40, Meclis’te yüzde 38 oy oranıyla verdiğiniz destek için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

‘CHP BELEDİYESİ MERSİN’E NE VERDİ’

Erdoğan, “Karşımdaki katılıma bakıyorum, 85 bin. Mersin bir başkasın bugün. Ben inanıyorum ki gümbür gümbür Mersin, 31 Mart’a yürüyecek. Biz 21 yıldır Mersin’e sadece eser, hizmet getirdik. Peki muhalefet ne getirdi? Bunların getireceği hiçbir şey yok. Tarihiyle, coğrafyasıyla, insanıyla güzel Mersin’e hiçbir yatırım yapmayanları siz çok iyi biliyorsunuz. CHP belediyesi Mersin’e ne verdi? Artık biz bu güzel Mersinimizi bunlara teslim edemeyiz. Akdeniz’de nasıl destan yazdıysak biz istiyoruz ki Mersin’in tamamında destan yazalım” diye konuştu.

‘KENDİ KENDİLERİYLE UĞRAŞARAK SEÇİM KAZANMAYA ÇALIŞAN MUHALEFET HERHALDE SADECE BENİM ÜLKEMDE VAR’

Erdoğan şöyle konuştu:

“Sadece istismar siyasetiyle bu şehrin önünü tıkayanlara, kendi mensuplarından bile tahammül edemeyenler görüyoruz. Bunların kirli ittifaklarla kendi yerel iktidarlarını sürdürmek dışında herhangi bir gündemlerine rastlayamazsınız. Bunlarda vizyon, program, proje, müktesebat yok. Hayalleri sadece kendi siyasi çıkarlarıyla sınırlı. Bunların genel başkanları, milletvekilleri ne ki Mersin’deki adayları, teşkilatları ne olsun? Birbirleri ile uğraşmaktan gözleri ne ülkeyi ne şehirlerimizi ne de insanımızı görüyor. Kendi aralarında ‘DEM’lenmekten başka işe vakitleri kalmıyor. Dünyada rakipleriyle değil kendi kendileriyle uğraşarak seçim kazanmaya çalışan muhalefet herhalde sadece benim ülkemde var.”

‘BU ZÜBÜK SİYASETÇİLERİ SIRTINDA TAŞIMAK ZORUNDA DEĞİL’

Geçen seçimlerde hesapsız kitapsız vaatlerle iş başına gelenlerin verdikleri sözleri yerine getirmediklerini savunan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Mersin’i bir adım ileriye taşımak şöyle dursun gerileten bunlar değil mi? Bakanlıklarımızın yaptıkları yatırımlar dışında Mersin’e neredeyse tek bir çivi çakmadan yeniden karşınıza çıkıp sizden destek isteyenlere hak ettikleri cevabı vermek gerekmez mi? Geriye düşen Mersin’in artık hesabını sormayacak mısınız? Mersin lafa gelince mangalda kül bırakmayıp lafa gelince tuğla üstüne tuğla koymayan bu zübük siyasetçi tiplerini sırtında taşımak zorunda değil. Gelin 31 Mart’ta bu Atatürk istismarcılarının, bu DEM müptelalarının devrini kapatalım. Cumhur İttifakı’mızın AK Parti’li ve MHP’li adaylarını destekleyerek Türkiye Yüzyılı’nın belediyecilik güneşinin ışıklarını Mersin’in semalarına salalım. Rabb’im bizlere Ramazan Bayramı gelmeden 31 Mart’ta milli irade bayramını görmeyi ben inanıyorum ki bizlere nasip edecek.”

’31 MART AKŞAMI GÜZEL BİR DERS VERELİM’

Erdoğan, “31 Mart’tan sonra yerel yönetimlerle iş birliği içinde çok daha fazlasını yapacağız. Cumhurbaşkanı olarak grup yönetimimiz bizim çok güçlü, yerel yönetimlerde de görevi sizler Cumhur İttifakı’na verdiğiniz zaman biz ülkemizin dört bir yanını, Mersin’imizi abad ederiz. Hiç kimse buna dur diyemez. İstanbul’da, Ankara’da, Mersin’de götürdüler, götürdüler de götürdüler. Ben diyorum ki 31 Mart akşamı bunlara güzel bir ders verelim. Ben size inanıyorum” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x