Cybertruck Müşterileri, Silecek Problemi Yüzünden Araçlarını Teslim Alamıyor

Bazı Tesla Cybertruck kullanıcıları, topluluk forumlarında ve sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda aracın ön camının önünde bulunan silecekler ile sıkıntı yaşadıklarını belirtmişti. İddialar doğruysa bu sorun, firmanın düşündüğünden daha büyük bir soruna neden oluyor. 

Cybertruck Owners Club (Cybertruck Sahipleri Kulübü) ve Reddit üzerinde yapılan paylaşımlarda, araçların teslimatının da aksamış olduğu göze çarpıyor. Tesla henüz resmî bir açıklama ya da geri dönüş çağrısı yapılmamış olsa da, forumlarda kullanıcılar teslimat tarihlerinin ertelendiğini belirtti. 

Silecek motorları çalışmıyor

Cybertruck kullanıcılarından gelen açıklamalara göre ön cam sileceklerinin motorları sık sık arıza yapıyor. Hatta bazı kullanıcılar, araçlarını satın alır almaz sileceklerin bozulduğunu ifade ediyor. Bu durum da oldukça ciddi bir güvenlik riskine davetiye çıkarıyor. 

Tesla daha önce de Cybertruck üretimini durdurmak zorunda kalmıştı. Bahar aylarında, elektrikli kamyonetin hızlanma pedalının sıkışıp kalabilmesinden dolayı yaşanan sorunlar gündeme gelmişti. Bu sorun tam 3 bin 878 Cybertruck’ı etkilemişti. Sorunun çözümü için araçlara birer parça eklenmişti. Sonrasında da Cybertruck üretimi kaldığı yerden devam etmişti. 

Şimdilik silecek motoru ile ilgili olarak yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Bakalım sorun nasıl çözülecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x